גלוריה סטיינם תקבל מדליית החופש, ח"כ מיכאלי: "הפמיניזם נוחל הצלחה מסחררת"

 
עודכן 14:18 02/09/2013

הפמיניסטית האמריקנית תקבל הכרה מהנשיא אובמה, ובישראל יש מי שמברכות. "זהו יום חג", אמרה חברת הכנסת מרב מיכאלי. "היא הדור השני של הפמיניזם, אך עדיין אין היום שוויון", הוסיפה העיתונאית ענת סרגוסטי

 
 
 
 
 

חגיגה לחירות: מספר ימים לאחר שפורסם כי הפמיניסטית האמריקנית גלוריה סטיינם תקבל מנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, את מדליית החופש, דנו פמיניסטיות מובילות בישראל, ח"כ מרב מיכאלי והעיתונאית ענת סרגוסטי,  בפועלה של סטיינם, ובמצב הפמיניזם בעולם. "זהו יום חג", אמרה חברת הכנסת מרב מיכאלי.

 

"חשוב להכיר בהבנה שאין חירות בלי שווין מלא לנשים", טענה מיכאלי. "אנחנו לא צריכות להיות עסוקות בלבקר זו את זו, אלא לתמוך אחת בשנייה. הפטריארכיה מתנדבת לנגח אותנו גם כך", הסבירה מיכאלי כשהיא מתייחסת לעימותים שהיו בין סטיינם לבין בטי פרידן לאורך השנים. "הפמיניזם נוחל הצלחה מסחררת", הוסיפה מיכאלי כשהיא נשאלה אם הוא למעשה נכשל.

 

פרט למיכאלי, גם העיתונאית ענת סרגוסטי שיבחה את סטיינם. "היא הדור השני של הפמיניזם. הדור הראשון בארה"ב העניק לנשים זכות הצבעה בארה"ב בשנות ב-20", אמרה סרגוסטי שהביעה מורת רוח לנוכח המצב הקיים: "אין היום שווין בשום תחום, בשום רמה".

 

לעמוד עושים שינוי >>>

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.